Парасольки від дощу – модний аксесуар для негоди

57

Парасолька – така звична річ в негоду. У дощовий день без нього не обійтися. Але коли люди абсолютно не сприймали його як спосіб захисту від дощових крапель. Його винайшли ще в 11 столітті до н. е. То в Єгипті, чи то в Китаї. У цих країнах дощ був не такою вже й бідою в порівнянні з палючим сонцем. Тому в стародавні часи він сприймався як захист від сонячних променів, а зовсім не від дощових потоків. Використовувати парасольки від дощу здогадався в 1750 році Джонас Хейвей, що не дуже-то й дивно, адже він був англійцем і напевно не хотів мокнути славиться своєю дощовою погодою Англії. Ось і прийшла йому в голову світла думка використовувати аксесуар від сонця для боротьби з негодою. У 1970 році в продажу з’явилися складні парасольки, що зробило цю річ зручною, і її вже можна було взяти з собою в дорогу. Зараз же парасолька – не тільки практична річ, але і модний аксесуар завдяки різноманіттю кольорів і великому вибору форм. Так що до свого образу завжди можна підібрати стильний парасольку, щоб не тільки отримати захист від дощу, але і виглядати в негоду чудово.

Як вибрати?

Хоч і вважається, що чим простіше конструкція парасольок від дощу, тим вони довговічніші, але в сучасних реаліях це правило вже не працює. Виробники досягли того рівня досконалості, коли парасольки-автомати вже не поступаються тростинам і механічним моделям. Тому орієнтуватися потрібно зовсім не на конструкцію, а на матеріал виготовлення. Найнадійніші парасольки виконуються зі сталі, такі моделі здатні протистояти найсильнішим поривам вітру, але мають і недолік-велику вагу. Носити з собою важку парасольку навряд чи комусь сподобається. Легкі моделі виконуються з алюмінію, але цей матеріал досить ненадійний, тому оптимальним варіантом слід вважати парасольки, виготовлені зі сплавів. Це може бути сталь і карбон, або алюміній і сталь, або ж скловолокно і алюміній. Сплави можуть похвалитися і легким вагою, і надійністю.

Від призначення парасольки буде залежати його модель. Тому якщо потрібен компактний зонт, який вміститься в торбині, щоб його можна було носити з собою на випадок раптового дощу, а використовуватися він буде протягом невеликого проміжку часу (щоб добігти до машини або зупинки, тощо), то це парасольки-автомати або компактні механічні парасольки. Але якщо парасолька купується для неспішних прогулянок під дощем, коли найважливіше – це якомога довше перебувати на вулиці і при цьому не промокнути, то краще вибрати парасольку-тростину, адже у нього найбільший купол.

При покупці парасольки потрібно приділити увагу злагодженій роботі механізму. Для цього потрібно кілька разів відкрити-закрити парасольку, натиснути кілька разів кнопку (якщо вона є). Важливо, щоб механізм не заїдав. Потім слід перевірити, чи добре натягнута тканина парасольки, якісні чи шви.

Кращий матеріал для парасольки – поліестер. Він стійкий до забруднень, міцний і надійний, в більш дорогих моделях він додатково просочений водостійким складом, що підвищує термін служби матеріалу. Ще один перевірений матеріал – епонж. А ось від парасольок від дощу з нейлону краще відмовитися, при намоканні цей матеріал має властивість сідати, хоч зовні виглядає дуже привабливо.

Як зберігати?

Парасольки не можна зберігати закритими, особливо якщо вони зберігаються в чохлі. Від цього механізм пристрою швидше вийде з ладу, тканина буде виділяти неприємний запах, а на куполі можуть з’явитися розводи та плями. Тому сушити парасольки від дощу краще в розкритому вигляді, але подалі від батареї. Є, втім, думка, що тканина від такого способу сушіння поступово втрачає свої властивості, проте якісні матеріали навряд чи зазнають деформації, а ось механізм від зайвої вологості під час зберігання закритого точно вийде з ладу.

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ