Стиль хіпі: як виділитися з натовпу

66

Принципи стилю хіпі сформувалися під впливом модного суспільного перебігу, яке виникло в середині 20 століття і означало протест проти воєн, панування грошей у всіх сферах життя. Прихильники руху закликали до гармонії з природними силами. Ці принципи знайшли відображення в одязі – хіпі-стиль пропагує натуральність, простоту і практичність.

Змішання кількох етно-напрямків дало початок формуванню ідей в стилі хіпі – стиль перейняв багато елементів індійської моди, циганські та індійські мотиви, елементи обличия кочівників і т. д. В результаті вийшла цікава комбінація з яскравих, незвичайних і своєрідних речей, аксесуарів, яка виділяє прихильників хіпі із загальної маси.

Один з яскравих принципів хіпі – сексуальність і відсутність моральних обмежень – також знайшов відображення в одязі. Жіноче вбрання в стилі хіпі завжди відрізнялися особливою відвертістю-відсутність нижньої білизни, максимальна відкритість тіла. Одним з основних елементів хіпі-стилю є печворк, виник як відповідь на звичку суспільства витрачати багато грошей на одяг, сукні та спідниці з клаптів, зшиті вручну, досі є яскравим і стильним елементом сучасної моди.

Хіпі знайшли цікаве рішення для джинсового одягу — вони розпорювали штани і куртки по швах і вшивали туди яскраві смужки контрастної тканини. Краї джинсів також розпорювалися-бахрома звисала на черевики, прикрашала джинсові куртки, спідниці. Хіпі вплітали у волосся різнокольорові стрічки і шнурки, які також використовували для аплікацій і обробки.

Питань підбору аксесуарів приділяється особлива увага – плетені фенечки, пов’язки, хустки й прикраси з бісеру, бандани, окуляри з великими і кольоровими скельцями, шкіряні і срібні браслети і т. д.

Сучасне звучання хіпі-стилю залишилося майже незмінним – в основних рисах збереглися самобутність і натуральність. Сьогодні яскраві майки та футболки з абстрактними принтами, одяг з клаптиків, речі грубої в’язки і сорочки в етнічному стилі прийнято поєднувати з одягом у стилі casual або гранж. Якщо ви хочете натякнути на прихильність до хіпі, пов’яжіть у волосся кольорову стрічку, надіньте пишну квітчасту спідницю і шкіряну жилетку – такий спосіб не можна назвати старомодним, він не має часових рамок. Літні квітчасті сарафани, якими заповнені подіуми, цілком відповідають принципам хіпі – стежте за тим, щоб фасони були досить сміливими, відкритими і просторими. Сукні із завищеним рівнем талії, так вчасно повернулися в повсякденне життя, можна також віднести до ретро-стилю. Одяг хенд-мейд не втрачає свою актуальність вже кілька десятиліть, тому речі в стилі хіпі, виготовлені своїми руками, вважаються ультрамодними і дозволяють демонструвати творчі прагнення, здібності, політ креативної думки. Суперпопулярні в нинішньому сезоні хутряні жилетки будуть гармонійно виглядати зі звичайними блакитними джинсами.

Найбільшу актуальність отримав стиль нео-хіпі-він підкорив своєю універсальністю, практичністю і натуральністю. Дизайнери з радістю підхопили ідею борців за збереження навколишнього середовища і ось вже кілька сезонів радують шанувальників вишуканими нарядами з легким нальотом шику. Єдина відмінність сучасних хіпі від хіпі 60-х – їх одяг виглядає не тільки практично, але і дорого. Натуральні тканини коштують недешево, а носити дизайнерські речі, навіть у власному виконанні, доводиться з відповідними аксесуарами. Створення хіпі-образу вимагає дотримання умов обов’язкової гармонії в одязі, деталях, макіяжі та зачісці.

 

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ