Причини появи тріщин на п’ятах

9

Надзвичайно неприємною і найбільш поширеною проблемою, яка доставляє великі незручності своїм неэстетическим зовнішнім виглядом і сильними больовими відчуттями є тріщини на п’ятах, з якими стикаються багато людей. Звільнитися від подібної неприємності не так просто, оскільки причини походження тріщин відомі не всім, а ефективних методів їх лікування існує не багато…

Повноцінний правильний підхід до лікування растрескавшихся п’ят повинен супроводжуватися виявленням причини виникнення цієї недуги.

На початковому етапі появи тріщин, шкіра на стопах ніг може відрізнятися сухістю, відповідно, значною мірою знижується її еластичність. Тріщини проявляються не відразу, спочатку утворюються тонкі, ледь помітні насічки на підошвах стоп, які з часом ущільнюються і збільшуються. На наступному етапі невеликі тріщинки запалюються, через попадання в них бактерій, що заподіює людині неприємний біль і дискомфорт навіть при неспішній прогулянці.

В ідеалі, здорова шкіра на п’ятах повинна мати не просто м’якістю і еластичністю, але і достатньою товщиною, оскільки на її частку випадає тиск всієї ваги тіла при ходьбі. Тріщини з’являються при зміні властивостей шкіри, які не змінюються самі собою, так як цьому передує ряд причин:

1. Дерматит-найвідоміша і поширена причина розтріскування шкіри п’ят. Це шкірне захворювання виникає внаслідок носіння дуже тісного і досить незручного взуття в супроводі з тривалим ходінням. Дерматит-це синдром, що представляє собою своєрідну реакцію шкіри у вигляді запального процесу, що виникає через вплив таких подразників, як інтенсивне тертя, надмірний тиск на шкіру, температурні дії (надмірне охолодження або зігрівання стоп).

2. Нестача вітамінів в організмі. Основний відсоток населення нашої країни помилково вважає, що авітаміноз загрожує нашому організму виключно взимку і ранньою весною. Більшість наповнених вітамінами ягід, фруктів і овочів дозрівають лише до другої половини річного періоду, тому необхідно стежити за тим, щоб раціон харчування в будь-який час року був повноцінним. Якщо немає можливості споживати достатню кількість продуктів, що містять життєво необхідні речовини, пропивайте курси вітамінно-мінеральних комплексів (таблетки, сиропи).

3. Ендокринні захворювання як причина розтріскування п’ят — це найбільш небезпечні порушення, які протікають з тяжкими наслідками. Раптова поява тріщин на пятах, ймовірно, сигналізує про зриви у функціонуванні щитовидної залози або в прихованих патологій організму. Крім того, тріщини на п’ятах можуть свідчити про початковий етап розвитку цукрового діабету. Найнебезпечніше в цій ситуації те, що при вже набутий чи вроджений цукровому діабеті поява п’яткових розтріскувань в силах привести до такого виду ускладнень, як «діабетична стопа». Така недуга загрожує довгим і тяжким лікуванням для підтримки здоров’я ніг, яке може закінчитися ампутацією кінцівок.

Причина огрубевания і розтріскування шкіри стоп, особливо в п’ятковій зоні, може ховатися і в різноманітних впливах ззовні. Наприклад, пара тижнів, проведених на відпочинку біля морського узбережжя, не кращим чином позначаються на стані ніг, так як п’яти в таких умовах піддаються несприятливому впливу ультрафіолету, підвищеної концентрації солі в морській воді, хлорованих басейнів, високих температур розпеченого піску на пляжі. Проти тріщин на п’ятах і їх попередження під час екзотичного відпочинку не нехтуйте спеціальними зволожуючими засобами для ніг, які слід наносити на шкіру стоп щодня.

У всіх перерахованих випадках впоратися поодинці, а тим більше діагностувати причину неприємного явища тріщин на п’ятах — це вельми скрутна завдання. Саме тому, щоб осмислити, як вилікувати тріщини на п’ятах, зверніться до профільного фахівця — флеболога, терапевта або ж дерматолога, щоб точно діагностувати та усунути першопричину. Всім відомо, що вчасно виявлене і розпізнане захворювання вилікувати простіше, ніж запущений процес.

 

 

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ