Практика йоги — здорове тіло і здоровий дух!

76

Здоров’я подібно річці з чистою водою. Його неможливо купити ні за які гроші, його можна лише придбати шляхом довгих тренувань, наполегливої праці та натхнення. Здоров’я людини залежить від багатьох факторів: генетичної схильності до різних захворювань, стану власного організму, психіки, відносини в сім’ї, колективі, а також навколишнього середовища. Дисбаланс в організмі виникає тільки в тому випадку, коли ми йдемо на поводу у свого бажання. Саме практика йоги дозволить вам очистити тіло і розум, знайти гармонію душі, психіки і тіла.

Завдання йоги

Саме тому, завданнями йоги вважається знайомство людини з:

  1. впливом власного розуму на його здоров’я;
  2. вправами, які допоможуть підготувати організм і фізичну оболонку до підвищених навантажень;
  3. позитивним впливом емоційно-психологічного стану на загальне здоров’я;
  4. технікою релаксації і навичками розслаблення – медитацією.

Йога для початківців набуває величезної популярності. Навіть непідготовлена людина, освоївши основи техніки йоги, відчуває прилив сил.

Коли ми абстрагуємося від наших «хочу», знайдемо основу того, що ж є причиною наших дій, то виявимо, що коріння наших звичок, переконань, мотивацій та взаємовідносин з оточуючим світом закладені ще в утробі матері.

Популярність занять

Майже все життя проходить в божевільному ритмі: будинок-робота, робота – дім. І гормони стресу – кортизолу – у більшості людей просто зашкалюють. Практика занять йогою дає відчуття здоров’я і радості – саме того, чого ми позбавлені. Це пов’язано з диханням, причому глибоким і правильним через ніс. Правильне дихання сприяє відновленню нервової системи. Існують загальновизнана істина, що поки людина дихає – він живе. Адже без їжі можна прожити місяць, без води. А спробуйте прожити, не дихаючи, хоча б трошки?

Гармонія тіла і душі

По суті, займаючись йогою, ми відчуваємо баланс між ментальним (фізичним) і праническим (енергетичним) тілом, тобто гармонію тіла і душі. Йога – це саме той спосіб розслаблення організму, при якому тіло стає здоровим, міцним і сильним; розум – врівноваженим і спокійним, а життєва енергія протікає безперешкодно і спокійно.

Зміни в собі

Ще індійський правитель Махатма Ганді говорив, що «якщо хочеш змінити світ-почни з самого себе». Практика йогою вчить дбати про чистоту: тіла, розуму, думок, дій, оточення, місця, де працюєш і де проводиш своє дозвілля. Йога вчить однієї важливої речі – усвідомленості. В житті можливо все, але саме свідомість того, що саме ти робиш і для чого це тобі потрібно, допомагає людині без насильства над самим собою викорінювати погані звички.

Різновиди йоги

Розвиток практик йоги протягом багатьох тисяч років породив десятки різновидів цього стародавнього знання. В даний час найбільшу популярність отримали Хатха-йога і Кундаліні-йога. Хатха-йога в першу чергу орієнтована на тілесні практики, службовці підготовками до медитаціям. Кундаліні-йога спочатку спрямована на набуття різних станів тіла через медитативні практики. Будь-який підхід в звичайно підсумку призведе до однієї мети.

Комбінації різних вправ йоги часто об’єднують в окремі комплекси: йога для схуднення, йога для вагітних і т. п. З допомогою прийомів йоги ви не тільки зможете відновити підірване здоров’я, але також підтримувати себе в хорошій фізичній формі, позбавитися від зайвої ваги, поліпшити сон, стати красивіше і привабливіше. Будьте здорові!

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ