Основні лікувальні властивості Алое

322

Матінка природа зробила людству незліченна кількість подарунків у вигляді їстівних плодів дерев і чагарників, цілющих трав. Багато рослин не тільки вносять в наше життя різноманітність своєю красою, але і надають лікувальний вплив на наш організм. Мова піде про відоме для всіх квітникарів-любителів рослині – алое…

Назва цієї кімнатної квітки в перекладі з арабської мови означає «Гіркий». Столітник-друга назва квітки алое. У природі зустрічається більше 400 видів цієї рослини. Цілющі властивості алое були відомі ще 3000 років тому, і вже тоді люди знаходили застосування в самих різних областях народної медицини.

У стародавньому Єгипті сік алое додавали в молоко, щоб омолодити шкіру і зміцнити організм. В Ассирії листя алое вішали над входом в житло. Вважалося, що такий ритуал захистить будинок від недругів і наповнить рід благополуччям. У Мексиці донині збереглася традиція дарувати букет квіток алое молодятам, щоб їх шлюб був міцним і щасливим. Мексиканці вірять, що кількість виросли пагонів алое символізує кількість дітей в сім’ї. Поки подароване на весілля алое буде жити, рада та любов не покинуть будинок, в якому росте квітка.

Сік алое має широкий спектр застосування: загоєння ран, поліпшення стану шкіри, профілактика кишкових і простудних захворювань. Змішуючи алое з медом, водою і гліцерином можна отримати прекрасну омолоджуючу, розгладжуючу і тонізуючу маску для обличчя.

Завдяки своїм протигнійним і протизапальним властивостям, алое застосовують для лікування фурункулів. Рана, яка довго не заживає, безслідно зникне після декількох сеансів прикладання зрізу листа алое. Ложка соку алое, прийнята перед прийомом їжі, стимулює травлення, а також підвищує захисні властивості організму. Додавання в їжу алое — це ефективний спосіб позбавлення від печії назавжди.

Практично у всіх рослин, що володіють цілющими властивостями, є ряд протипоказань. Алое не є винятком. Ні в якому разі сік алое не можна застосовувати вагітним жінкам, людям, страждаючим захворюваннями нирок, печінки і жовчного міхура, гіпертонікам і тим, хто схильний до серцево-судинних захворювань. Шлункові і кишкові розлади теж є факторами, що забороняють вживання алое в лікувальних і профілактичних цілях. При онкологічних захворюваннях алое слід застосовувати тільки після дозволу лікаря.

Прекрасний профілактичний засіб від простудних захворювань — нескладний, а головне смачний рецепт, для приготування якого вам знадобиться 100 грам меду, сік одного аркуша алое, один лимон, попередньо пропущений через м’ясорубку. Всі інгредієнти необхідно ретельно перемішати. В отриману цілющу кашку можна додати волоські горіхи і сухофрукти. Виходить чудове вітамінізоване засіб, який стане не тільки джерелом вітамінів і корисних речовин, але і зміцнить імунітет.

Сьогодні ведеться величезна кількість суперечок з приводу властивостей алое. Його цілющий вплив на організм людини важко оскаржити. Все ж, вчені виявили в алое речовини, що сприяють швидкому розвитку злоякісних та доброякісних пухлин. Саме тому не варто надмірно захоплюватися вживанням столітника.

Перш ніж почати лікування будь-яким з лікарських рослин, уважно прочитайте його властивості і порадьтеся з лікарем.

Будьте здорові!

 

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ