Які сувеніри привезти з Балі

43

Балі– один з небагатьох екзотичних куточків планети, де тубільці по-справжньому дружелюбно ставляться до туристів. Тут приголомшлива тропічна природа, багаті флора і фауна, а також неймовірна стародавня культура, наскрізь пронизана традиціями минулого і великими старовинними звичаями. Проводячи відпочинок на острові Балі, можна придбати дійсно цінні дива, в порівнянні з якими сувеніри, привезені додому з інших курортів, здадуться звичайними дрібничками. У кожному предметі, зробленому працьовитими балійських майстрами, присутня душа і своя унікальна історія. Власне про місцеві сувеніри далі і піде мова.

Сувеніри з каменю та кераміки

керамические котята

Подорожуючи по райського острова, не забудьте відвідати його чудові ремісничі лавки, де спеціально для туристів в достатку представлені витончені статуетки у вигляді кішок з вигнутими спинами, ароматичні лампи, розписні вази, глечики й тарелі, виготовлені місцевими умільцями. Завдяки сильному культурному і релігійному впливу, всі вироби виконані з глибоким змістом. Кожен сувенір несе частинку неповторною балійском етніки і має, за твердженням продавців на сувенірних ринках, сильними магічними властивостями, тому вони можуть виступати в ролі оберега нового господаря. Сувеніри з каменю і кераміки найкраще купувати на спеціальних ринках, розташованих в селах Батубулан і Пенжатен.

Картина

рынок картин

Село Убод на Балі – це батьківщина і сучасне зосередження найвідоміших балійських художників. Тут недорого можна купити чудові і зачаровують психоделічні картини, а також полотна із зображенням сюжетів з місцевої історії. Тамтешні майстри використовують для створення картин фарби виключно рослинного походження. Найбільший асортимент предметів образотворчого мистецтва вас чекає в селах Пенгосеках і Падангтегал. Тут же можна замовити власний портрет.

Батик

батик

Корінне населення Балі славиться таким видом образотворчого мистецтва, як батик. Стиль являє собою художній розпис бавовняної або шовкової тканини, яку згодом перетворюють в елегантне панно або декоративну одяг. Придбавши справжній батік, та й ще виконаний в класичному місцевому стилі, ви ніколи не забудете свій приголомшливий відпочинок на острові Балі.

Стародавня зброя

холодное оружие

Також чудовими сувенірами може виявитися традиційна зброя і обладунки. Ніякої бутафорії – тільки справжня цілком боєздатна етнічна амуніція. Справжні цінителі військово-історичної культури прийдуть в захват від таких сувенірів, бо зможуть з гордістю представляти їх будинку поглядів зацікавлених гостей.

Дерев’яні фігурки

фигурки из дерева в бали

Острів Балі, завдяки присутності «чорного» або, по-науковому, ебенового дерева, відомий на весь світ своїми витонченими різьбленими фігурками. Місцеві художники досягли вражаючої майстерності у роботі з цим непіддатливою, але неймовірно красивим матеріалом, вирізаючи з нього воістину приголомшливі твори мистецтва. Ні в одному сувенірі з цього прекрасного місця немає стільки екзотики і досконалості, як в цих дерев’яних статуетках. Придбавши декілька таких, і розмістивши їх у своєму домі, ви ще довго будете пам’ятати казковий і чарівний острів Балі, наповнений незвіданою загадковістю і справжньою романтикою.

Масла і пахощі

благовонья

Пахощі, масла і ароматні трав’яні суміші, відомі на Балі під назвою «джамі», продаються в країні на кожному кроці, так як це ті речі, які обов’язково є у господарстві кожної балійском сім’ї. Привезіть додому джаму, виготовлену за старовинним рецептом, і, в залежності від призначення суміші, використовуйте її для поліпшення здоров’я або підтримки краси.

Балійські тканини

ткани из бали

Тканини в цій країні особливі. Виглядають вони яскраво, помітно, оригінально, строкато і дорого. В одному тільки містечку Гіаняр діє близько сорока текстильних фабрик. Якщо пощастить, купіть в якості сувеніра «сонгет» — тканина істинно Балійського Походження, вручну розписується тваринами і рослинними мотивами. Місцеві жителі використовую сонгет для проведення весільних церемоній.

Пам’ятайте, що при покупці будь-якого сувеніра на Балі, ви можете сміливо торгуватися з продавцем. Як і на турецьких ринках, торговці з Балі люблять неабияк посперечатися з покупцем про кінцеву ціну. Іноді вдається знизити її вдвічі, а то і втричі. Балі – бідна країна, тому всіх туристів там вважають практично мільйонерами, з цієї причини ціни для них не соромляться заламувати.

 

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ