Як вибрати іграшку для дитини з великого асортименту

74

Сьогодні при виборі іграшки багато хто замислюється про користь або шкоду обраної іграшки. Що ж слід розуміти під шкідливістю іграшки? Якість матеріалу, з якого вона виготовлена, або те, як вона впливає на розвиток і психоемоційний стан вашого малюка. Уникнути першого фактора вам допоможе придбання строго сертифікованого товару у фірмовому магазині або відвідавши сайт. В цьому випадку ви будете впевнені, що не заподієте шкоди здоров’ю вашої дитини. Якщо відштовхуватися від другого фактора, то приходимо до висновку, що саме він і вимагає більш ретельного і детального розгляду.

Як визначити наскільки шкідливою виявиться іграшка.

У часи зростання та розвитку наших батьків не існувало проблем з вибором іграшки, оскільки асортимент їх іграшок був невеликий: пірамідка, кубик, або звичайна машинка. Багато самостійно виготовляли лялечок і меблі для них, з підручних засобів, які не мають ніяких сторонніх домішок або речовин, що несуть шкоду здоров’ю.

На сьогоднішній день прилавки наших магазинів переповнені достатком найрізноманітніших іграшок різних форм, розмірів, кольорів, модифікацій і конфігурацій. Сьогоднішні будиночки для ляльок являють собою апартаменти величезних розмірів, ляльки пупси і вміють самостійно їсти, пити з пляшечки, співати пісні, реготати. Вертольоти самостійно літають і оснащені функцією відеозапису. Машинки мають дистанційне керування, можуть самостійно відкривати кузов. Всі іграшки дуже яскраві, красиві, але вони не завжди відповідають поняттю — дитяча іграшка. Якщо звернути увагу на різноманітних сучасних монстрів, красунь мають ноги довше звичайних, або не природний колір або форму, м’які іграшки неймовірних забарвлень — то можна задуматися наскільки правильне поняття про реальне життя вони сформують у вашої дитини. В подальшому буде дуже важко донести до вашої дитини інформацію про те, що такого в нашому світі просто не існує, а всі ці персонажі — вигадані.

Ознайомтеся зі списком іграшок, які багато фахівців відносять до сумнівних:

• Людиноподібні пупси-основне їх завдання полягало в пробудженні в дівчатках материнських почуттів, прояві турботи до них. А насправді вони викликають лише негативне ставлення до таких ляльок, розчарування в них. Огиду викликають іграшки з яскраво вираженими ознаками статевої приналежності і не доброзичливим виразом обличчя.

• Лялька Барбі і подібні їй — мають нереальними пропорціями тіла, ідеальна талія, тонкі риси обличчя — викликають негативну реакцію у психологів. Вони запевняють, що через такі іграшки у дитини складається неправильна думка про те, як може виглядати людина, формуються комплекси з приводу їх зовнішнього вигляду, а згодом все закінчується анорексією. Але такі побоювання виявилися безпідставними, і в звичному житті не знайшли підтвердження. Більш того, виробники враховують всі недоліки, і намагаються випускати іграшки більш реалістичні.

• М’яконабивні іграшки-тварини. Мова йде не про милих кошенят і ведмежат, які приносять радість дітлахам і їх батькам. А про ті іграшки, які є вигаданими, мають незвичайний колір, форму або зовнішній вигляд. Дитині важко зрозуміти, що в реальному житті таких звірів не існує, оскільки у себе вдома він бачить таку тваринку щодня. При виборі іграшки, не забувайте звертати увагу на довжину його вовни або хутра — оскільки зовсім маленькі діти все тягнуть в рот, і можуть в буквальному сенсі наїстися цієї вовни. Що в свою чергу загрожує небезпечними наслідками: непрохідність шлунка, отруєння.

• Іграшки-симулятори. На вітринах магазинів можна зустріти іграшки, що приводять в жах від одного тільки погляду — манекен для створення зачіски для майбутніх перукарів, набір майбутнього хірурга або стоматолога, подкрепляющийся муляжем з внутрішніми органами, або щелепою з гнилими зубами.

• При виборі іграшки враховуйте вік дитини. Не потрібно однорічній дитині дарувати конструктор, що складається з дрібних деталей. Оскільки вони і в зібраному вигляді можуть становити загрозу. Теж можна сказати і про іграшки, що працюють на батарейках, схожих на таблетки. Дитина може їх проковтнути, а батарейки здатні в короткий термін роз’їсти стінки шлунка. Багато виробників намагаються вирішити цю проблему, прикрутивши кришку, що приховує батарейки, болтиком. Такі болтики маленька дитина не може відкрутити самостійно і без викрутки.

Як зробити правильний вибір, кілька порад:

1. Не купуйте дитині надмірну кількість іграшок. Наявність великої кількості іграшок може викликати перезбудження вашої дитини.

2. Враховуйте, що ви хочете виробити або до чого привчити дитину. Робіть наголос на розвиваючі або навчальні іграшки.

3. Обрана іграшка повинна бути максимально реалістичною, не містити неприродних деталей, або квітів.

 

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ