Історія шарфа

35

Історія шарфа багата цікавими подіями і налічує більше 2000 років. Цей аксесуар далеко не відразу був модним, але сьогодні це перша скрипка в гардеробі будь-якої модниці і модника.

З його допомогою можна вирішити найрізноманітніші завдання-завершити свій образ, підкреслити колір обличчя або просто доставити радість собі і оточуючим. Носити шарф красиво не просто-це мистецтво, що вимагає трепетного підходу, знання стилю і елегантності.

Оволодіти цим мистецтвом може будь-хто. І пам’ятайте, який би колір і фасон шарфа вам не рекомендував дизайнер, перш ніж купити шарф, подумайте над тим, що він в першу чергу повинен відповідати вашому настрою і стилю, а також гармоніювати з ними.

Шарф з’явився в Стародавньому Китаї приблизно в 260 році до н. е. першими почали його використовувати воїни Стародавнього Китаю — їм обв’язувалася шия для захисту від вітру і холоду.

Приблизно в 58 році до н. е. з’явився попередник сучасного теплого шарфа, і придумали його жителі Стародавнього Риму. На латині він навіть отримав назву focale. Цей аксесуар був незмінним для легіонерів, які долали тисячі кілометрів на шляху до Німеччини і галію.

Після краху Римської імперії її звичаї і мова були успадковані середньовічними румунськими племенами. Вони продовжили носити шийні хустки, звідки мода на них перейшла в сусідню Хорватію.

Людовик XIV шалено любив все красиве і незвичайне, тому він оцінив і хорватське нововведення. Король сонця був так захоплений шийними хустками, що тут же був призначений спеціальний дворецький, який стежив за королівськими шийними прикрасами. Більше того, саме завдяки зусиллям Людовика шийну хустку став атрибутом дворян. А потім на модний аксесуар звернули свою увагу і дами. Фаворитка короля Луїза де Лавальер перша додумалася зав’язувати хустку в привабливій формі метелика.

В кінці XVII століття Петром I була створена регулярна російська армія з її особливою формою. Відмінність солдатської форми від офіцерської полягала в тому, що в останніх був шарф. Спочатку офіцерським шарфом називали шовкову стрічку кольорів російського прапора і довжиною близько 1.5 метра. Стрічку надягали через праве плече, а її кінці зав’язували у лівого стегна.

Коли у Франції в 1790 році вибухнула революція, у моді стало носіння величезних крохмальних хусток з мусліну, які було прийнято рясно обмотувати навколо шиї. Французи віддавали перевагу широким хусткам з білої матерії. Для носіння екруаябля (так називали ці величезні хустки), була потрібна певна вправність.

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ