Експериментально доведена користь середземноморської дієти для здоров’я і схуднення

34

Ізраїльські вчені провели експеримент, в ході якого було встановлено, що середземноморська дієта ефективна для зниження ваги і сприяє попередженню діабету і захворювань серця.

Дослідники з Університету імені Давида Бен-Гуріона в Негеві (Ізраїль) експериментальним шляхом перевірили вплив декількох дієт на здоров’я і вага. В ході дослідження 278 учасників експерименту розподілили на 2 групи. Добровольці з першої групи просто обмежували калорійність свого денного раціону. Учасники експерименту, що потрапили в другу групу, дотримувалися середземноморської дієти.

Особливість даної дієти полягає в тому, що в ній знижено кількість споживаних вуглеводів. Вживання продуктів з високим вмістом насичених жирів тваринного походження, в ній також зведено до мінімуму, а ось овочі, фрукти і риба обов’язково присутні в середземноморській дієті. Також вона передбачає вживання горіхів, бобових, нерафінованої оливкової олії.

Через півтора року експеримент був завершений. Підводячи підсумки дослідження, ізраїльські фахівці відзначили, що середземноморська дієта виявилася ефективною в боротьбі із зайвою вагою. Вона приводила до зменшення жиру, що накопичується в черевній порожнині, а також всередині серця і печінки. Зниження кількості жиру у внутрішніх органах має значення не тільки для зниження ваги, але й для підтримки здоров’я в цілому. Наприклад, коли в печінці відкладається зайвий жир, вона перестає бути чутливою до інсуліну, що призводить до діабету, а накопичення жиру в тканинах серця призводить до жирової дистрофії міокарда.

 

МАГАЗИН

НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ